Вітаю всіх із початком осені!
Літо завершилося, в Михайлів час згадуємо про Літування у Франківську, на яке ми запросили всіх, хто цікавиться розвитком української антропософії та готовий до цього розвитку долучитися.
Із 29 липня до 1 серпня ми зустрілися у теплому колі, щоб почути та побачити один одного: для тих, хто не мав фізичної можливості бути присутнім, організували онлайн зустріч. Ще однією родзинкою Літування була зустріч із Тарасом Прохаськом, як носієм Genius Loci Франківська.
Чи ми займалися?
Кожен день починали з евритмії з Оленкою Єщенко: всі учасники неймовірно вдячні за цей досвід, заглиблення у звуки, стихії, планетарні та зодіакальні рухові переживання. Заняття евритмією тривали і в пообідній час, що давало сили для такої інтенсивної роботи.
Робочі групи.
Під час спільних обговорень ми сформували три робочі групи
1.Робота з перекладами праць Штайнера (переклади антропософської літератури). До сфери цієї групи віднесли такі питання:
- хто затверджує «канонічні» антропософські тексти ?
- розгляд тексту «Каменя основи»
- звичайна німецька мова/мова Штайнера: як створюється українська мова Штайнера?
- індивідуальна та колективна відповідальність за інтерпретацію антропософських текстів
- довіра до перекладача, редактора. Відповідальність перекладача, редактора.
- переклади та гроші.
- Дослідження звʼязку антропософії та українського (духу) ландшафту, народу, мови.
- якою є та якою може стати спільнота тих, хто повʼязаний із українським імпульсом та антропософією?
- Роль формальних правил, увага та повага до них
- Антропософські структури у світі: їхня роль та значення
- Як антропософське повʼязане з місцевими традиціями?
- Легітимність антропософських обʼєднань та їхня відповідальність
- Формування звичок в українській антропософії раніше і зараз
- Яке місце має бути центром усього, що відбувається в українському антропософському світі? Де дізнаватися про ці події?
3.Українська Антропософія в Одесі. Специфіка ситуації та проблеми, які стоять перед антропософами. Групу було сформовано пізніше, оскільки Алла та Петро Селіхановичі приєдналися до нас лише 31 липня.
- довіра як проблема
- як вести антропософську роботу в Одесі українською мовою? Проблема з перекладами, термінологією
- труднощі з переходом на українську мову в принципі: як почати (для тих, у кого українська не є рідною)
- робота з переселенцями в центрі «Співзвуччя» як їх українізація
- негативне ставлення деяких людей в Одесі до української: що з цим робити?
- російськомовні антропософи в Одесі: страх перед тим, що українська мова в антропософській роботі спровокує конфлікти, скандали, агресію
- запрошення до Одеси з подібною Літуванню зустріччю восени (Осінення?). Центр «Співзвуччя» готовий приймати гостей.
Бесіди та дискусії
Відбувалися у форматі доповідь (20-25 хвилин) + обговорення у колі
Ляна Вежбовська. Імпульси антропософії в українській культурі та суспільстві 100 років тому.
Віталіна Маслова. Антропософія та війна. Розгляд на прикладі підтримки учасників війни антропософськими методами у програмах комплексної реабілітації БО «Творча Криївка».
Тарас Прохасько. Розмова про мову та її вплив на людину. Відкрита зустріч у Ваґабундо для всіх охочих. Запис за посиланням у фб: https://fb.watch/mNf-Jzdd2y/
Короткі доповіді
Оленка Єщенко. Формальний устрій антропософського товариства. Важливість формальних моментів для розвитку антропософського руху.
Ігор Терлецький. Огляд діяльності перекладачів антропософських текстів з 1996 року до сьогодні.
Алла та Петро Селіхановичі. Ситуація в антропософських колах Одеси.
Плани на майбутнє
- Розпочати підготовку створення інституту з формування архіву та пошуків архіваріуса
- Зустріч в Одесі на Самайн (навколо 1 листопада, точні дати визначимо пізніше), з фокусом на антропософському словнику та звʼязку з померлими (поминання померлих). Оскільки у Франківську ми акцентували свою увагу на звʼязку з генієм місця, одеська зустріч забезпечує нам тяглість, звʼязки з минулим.
- Велика зустріч влітку 2024
- Формування кола перекладачів, залучення людей (не лише фахівців, але й менеджерів)
Інформаційне розсилання стосовно наступних зустрічей, тексти доповідей, статті по темі антропософського розвитку та руху в Україні, інформація стосовно нових перекладів тощо. Ми говорили під час Літування про необхідність регулярного інформаційного журналу (листа, листка?), який організаційна група могла би готувати та розсилати всім зацікавленим регулярно (двічі за 3 місяці, наприклад, через місяць після зустрічі та за місяць до початку наступної). Якщо для Вас особисто цікаво та важливо отримувати таку інформацію регулярно, напишіть мені про це на пошту
vitalinamaslovavitalina@gmail.com
Я хочу це робити, сподіваюся на допомогу колег та фінансову підтримку всіх зацікавлених. Донати на розвиток цього проекту в тому розмірі, який Ви вважаєте за доцільний, прошу спрямовувати на цю картку:
5169330520186336
Приватбанк, МБФ Творча Криївка БО, Віталіна Маслова
У коментарях до платежу напишіть, будь ласка, «інформаційний листок», щоби ми не заплуталися стосовно того, куди саме має піти цей внесок. Звіт про отримані надходження та витрати надсилатимемо за запитом. Якщо Ви матимете бажання отримувати такий звіт, напишіть мені про це обовʼязково.
Пізніше, коли цей проєкт розвинеться трохи краще, ми зможемо відкрити окремий рахунок суто для його розвитку. Якщо Вам потрібні повні реквізити або номер рахунку в євро – пишіть мені, надам всю інформацію.
Подяки.
Наостанок хочу подякувати всім учасникам, які мали можливість приїхати до Франківська, взяли участь онлайн, зробили фінансові внески на підтримку події, вклали свої зусилля та час.
Велика дяка групі, яка займалася підготовкою:
Ярославі Блек, Юлії Марушко, Раґнару Мьоллерсону.
Фінанси та організаційні питання відважно взяла на себе Ярина Шкромида. Коли не було можливості зробити ксерокопію вислову, Ярина зробила копії, переписуючи його вручну! 10 разів, для кожного учасника Літування! Це мене, мабуть, вразило найбільше під час нашої зустрічі. Пані Ганні Беш велика вдячність за те, що смачно годувала всіх учасників, пані Оксані та пану Россу, вихователям, за те, що давали нам можливість побути в компанії малят із садочка та літнього табору для молодших школярів.
Надихали та заглиблювали в теми зустрічі бесіди з Ліліаною Вежбовською і Тарасом Прохаськом, це безцінні розмови. Заняття евритмією, за які велика вдячність Оленці Єщенко, були унікальною можливістю зануритися в переживання мови, звуків, планетарних впливів та зодіаку.
Дякуємо слухачам відкритої бесіди з Тарасом Прохаськом за внески: ми прийняли рішення, що 1100 грн, які було зібрано під час розмови в Ваґабундо, стануть основою для фінансової підтримки осінньої зустрічі в Одесі, на яку запрошуємо колег. От лише чекаємо, як її назвати: вже на відміну від «Літування», назви для проведення часу восени в українській мові не існує, маємо її створити.
Дякую за увагу та підтримку! До нових зустрічей. Чекаю їх з нетерпінням.
Бажаю всім натхнення та витримки,
Віталіна Маслова, 5 вересня 2023, м. Флєн, лен Сьормланд, Швеція.
Згадуємо про Літування у Франківську
Літо завершилося, в Михайлів час згадуємо про Літування у Франківську