Анотація

Автор цієї казки Оуен Барфільд — філолог та антропософ, один з «Інклінгів», оксфордської літературної групи, до якої входили також знамениті К.С. Льюїс та Дж.Р.Р. Толкін.
«Срібна сурма» була написана у 1925 р., задовго до появи Нарнії та Середзем’я, проте в її іскристій, як срібло, ясності та одночасно загадковості вже виразно проступає характерний, дивовижний стиль пізнішої англомовної фентезійної літератури, аж до найтонших відтінків, що споріднюють її, наприклад, із сучасним «Гаррі Поттером». Свого часу у дітей Толкіна ця казка викликала захват. Цікаво, як сприймуть її сучасні діти.
Українською мовою публікується вперше.

Таніна думка

Ця казка багата і потужна. Багата на події та переживання, а потужна своїми персонажами та їхніми вчинками. Про що ж вона? Щоб відповісти на це питання мабуть треба переказати її вам, або повністю прочитати. Бо ця історія багато про що. Вона просто переповнена речами, над якими можна замислюватись і вивчати все життя. І все ж ця казка – це історія одного нібито звичайного казкового королівства. Але чим далі читаєш, тим більше розумієш що не так вже все і звичайно як здавалось на початку. А ще – про чарівні сили музичного інструменту, що містичним чином впливає на людей, доки лунають його звуки. Вони нагадують їй про щось чисте й справжнє, про таке, що людина колись, навіть вже ніхто не може сказати коли, чомусь забула. Вона про кохання і ненависть. Про двох сестер, схожих як дві краплі води і одночасно різних як день і ніч. Про дружбу і відданість. Про магію і загадковість що існують у світі героїв.

Приємого читання!

Альбом з ілюстраціями Наталії Ещенко дивиться тут