Дуже важливо жити в співзвучні з ритмами року, місяця, тижня, дня. Дітям це дає здоровʼя, впевненість і спокій. Ця епоха вчить дітей благоговінню, любові, добру і турботі. Ми намагаємося зробити навколишній світ трішечки добрішим. І дуже сподіваємося, що в нас вийде.Звичайно, як і в інших епохах є багато чудес. Діти потребують здивування та інтерес. В майбутньому це є імпульсом для пізнання.

Перший тиждень Адвента

Починається епоха з першого грудня. Адвент, у перекладі з латинської, приходити.  Потихеньку, не поспішаючи очікуємо (приходу) народження немовляти, який принесе любов і добро у цей світ.
В групі зʼявляється Адвентський календар, завдяки якому дітям легше розуміти наближення свята. Кожен ранок починається з відкривання зірочки в календарі. Кожен по черзі може взяти участь в цій чарівній дії. Ця дія супроводжується пісенькою. Промовляємо дітям, що тепер ми ще на один день ближче до великого свята.

Столик сезону одягнений в тканини синього кольору (колір неба, заступництва і захисту). У перший тиждень на столику зʼявляються тільки мінерали ( каміння, мушлі, кристали), як образ фізичного. Над столиком висить Віфлеємська зірка, яка протягом чотирьох тижнів поступово спускається все нижче і нижче. Так само в небі або на столику знаходиться Янгол, який завжди супроводжував Марію і Йосипа. Образи допомагають дітям відчувати свято.

    

 
Посередині обіднього столу (або ще деінде) лежить різдвяний вінок з хвойних гілок з чотирма свічками обвʼязаний блакитною стрічкою (за бажанням). На початку кожного тижня ми запалюємо по одній свічці. Чому ми запалюємо на початку тижня? Щоб дітям було легше усвідомлювати що вже йде 1 – 2 – 3 – 4 тиждень Адвента. Дорослим також це допомагає пробуджуватись. Перед трапезою співаємо відповідну пісню до 1 – 2 – 3 – 4 тижня.
Проживання щоденного хороводу – різдвяної гри також допомагає відчути суть цього часу. Діти обожнюють вбиратися в різноманітні костюми, причому – це елементарно прості костюми. У Марії це може бути червоний фартух і синій шмат тканини накинути на голову та зав’язаний «хвостиком», або пов’язаний як плащ. У Йосипа – шматок мішковини з прорізами для рук та голови, підвʼязаний мотузкою. Ангел одягнений в білий плащ або плаття. Овечки можуть одягнути вушка з білого фетру пришиті на резиночку. Також вушка та ріжки можна зробити для віслючка та бичка. У Янгола в руках велика зірка на палиці. Він завжди йде попереду і вказує шлях Марії і Йосипу.

Також про цю подію щодня перед сном розповідається історія «Маленький ослик Марії». Ця історія – це суцільне благоговіння. Причому – це благоговіння виникає як у слухачів, так і у того, хто її розповідає (читає).


Всі види діяльності, ігри очікування, одягання-роздягання, можуть супроводжуватися піснями з хороводу або різдвяними та зимовими піснями. Щоденне повторення пісень та віршиків допомагає входити в ефірне тіло. Всі образи з хороводу, з казок, приживаються в душі дитини розвивають фантазію, благоговіння. Під час рукоділля ми робимо янголят з паперу і шиємо зірочку з фетру, яку в кінці епохи подаруємо близькій людині. Шиємо не поспішаючи. У кого виходить швидко пошити, той може ще прикрасити зірочку бісером або різнокольоровими нитками. Важливо, щоб дитина змогла подарувати свою зірочку. Не у всіх може це вийти.

Терпляче чекаємо і своїм прикладом показуємо, як можна робити добро для оточуючих людей. Наприклад, щодня після прибирання іграми слухаємо моральні історії (повчальні історії) і пригощаємось чимось смачненьким принесеним з дому. Діти дуже полюбляють пригощати один одного. Так і вчимося подільчивості. Після перекусу обовʼязково співаємо пісеньку з подякою.
Наприкінці першого тижня святкуємо «Адвентський садочок» (Адвентська спіраль).

Другий тиждень

На другому тижні на столику сезону зʼявляється рослинність.
В один з днів ми пишемо листа святому Миколаю. Це лист-вітання з майбутніми святами. І ще в ньому зазначається які добрі справи зробили наші друзі протягом року.

Третій тиждень

На третьому тижні на столику зʼявляються тварини.
В один із днів третього тижня отримуємо листа від Миколая з мішечком подарунків. Святкуємо день святого Миколая зачитуючи кожен лист, про кожного з наших друзів. В кожному листі написані добрі справи за весь рік ( батьки допомагають складати листи і таємно передають їх вихователям). Святий Миколай хвалить діток за їхні добрі справи і передає маленький подаруночок – мішечок з яблуками та горіхами. Вчимося радіти маленьким подаруночкам.

Четвертий тиждень

На столику зʼявляються люди – Марія, Йосип, пастухи. Також хлів і ясла.

День свята

В день свята в яслах зʼявляється дитя. Пастухи підійшли до Ісуса. Бичок та віслючок зазирають в ясла. В цей же день, як велике чудо, після сну, в групі зʼявляється ялиночка. Розповідається казка про ялинку. І наша ялинка не забула про наших діток і також принесла подаруночки. Це ляльки-сплюшки (засинайки), пошиті з любовʼю нашими мамочками.