Час закінчення уроків. Заходжу на шкільне подвір’я і бачу гурт дітей, які бавляться біля верби: частина верхолазять, частина щось закопує, інші хазяйнують під вербою. Поруч дитячий майданчик та гурт біля верби. Це “ДітиКвіти” – першачки вальдорфськоі школи, яка розташована в селі Хотів, що є околицею Києва. У першому класі їх 12!
Діти видно, що дружні. Їх знайомство між собою почалося ще минулого року, з відвідин студії – трьохгодинних рухливих ігор за вальдорфською педагогікою, яку заснувало сімейство Галини Деркач та Євгена Глібка. Зараз це вже згуртовані першачки, які чотири дні на тиждень відвідують школу, а у п’ятий – виходять до природи.
День Походів
На цей день чекають і менші діти у сім’ях школяриків, адже це можливість вийти у інформаційно чистий простір: до лісу, води, побігати схилами, походити по поваленим деревам, впізнати “галу” на дубових листочках. Зрештою, аби ручки та ніжки стали спритнішими. Це можливість погуляти схилами “Київських Карпат”, заспівати засипальну пісню “Змію на Валах”, лягти на бочок і скотитися з гори, навчитися розпалювати та тушити ватру. Це маленьке життя у житті, а батькам – можливість приєднатися та зробити свій вклад. Територіально прогулянки відбуваються у зеленій зоні навколо Хотіва: Голосієво, Китаєво, Феофанії, Круглику, Ходосівці, “Київськими Карпатами”, відповідно до епохи.
Свята
Особливий час, у якому живуть та відтворюються автентичні українські традиції, смак до яких можна привити – проживаючи разом. Взимку (ще під час студії) – час коляди та зимових забав. Навесні – закликання Весни: випікання жайворонків, водіння хороводів й викликання пташок. На Великдень – випікання пасок у печі справжньої карпатської хати (вдома одного з учнів), перевезеної у Хотів з Верховини. Восени – діти випробовували свої сили в Поході мужності, проходячи природні перепони у яру г. Остриця в супроводі козака (тата однієї з учениць, дійсно козака), а опісля смакували куліш, зварений на вогні. Свята супроводжують живий спів фольклориста та етнографа, мами першачка – пані Олі. Лунають народні співи й голоси дітей. Пісні підібрані відповідно до епох. Спів дітей можна почути не тільки під час свят, а скрізь, де би вони не проводили свій вільний час. Спів – це їжа для душі дітей.
Навчання проводиться згідно вальдорфської методики і базується на багаторічному досвіді вальдорфських шкіл. Також основного вчителя і всіх предметників надихає власна творчість, і цей настрій, безумовно, передається дітлахам. В планах школи розвиватися далі, набирати наступні класи в надзвичайно красивій місцині, де рукою подати до Змієвих валів, соснових і широколистих лісів, чистих і доглянутих озер.
Дорослі обличчя “ДітиКвіти”
Школу створили бажання та участь батьків, ідейно – родина Галини Деркач і Євгена Глібка, які також проводять цілий рік на шкільних канікулах сімейні і юнацькі табори по всій Україні (шукайте на сайті в Подіях). Але в житті школи беруть участь усі батьки, і це не лише технічні чи організаційні питання. Разом ми обоговорюємо наші цінності і рухаємося разом в одному напрямку. Тому в нашій школі є найважливіше – взаємна довіра.
педагогіка
ДітиКвіти
Нова школа, в якій практикується досвід рухливого класу, втілюються українські традиції, а кожна п'ятниця - день походу