Крістін Наталь мешкає в США у штаті Техас. Вона багато років працювала у вальдорфському дитячому садку, де була вихователькою. Тоді вона склала чимало власних чудових казок. А зараз прийшов час їх записувати та видавати.


Коли Миколай мав вісім років, то було якось він повертався додому від друзів. На вулиці він побачив хлопчика, що сидів просто на землі. Хлопчик був хворий, ніжки не слухалися його. Він мусив жебракувати дрібні грошики собі на їжу. Коли він був ще немовлям, його підкинули родині жебраків, і з того часу він мешкав з ними у скособоченій хижці на краю міста. В той час, коли Миколай побачив його, було дуже зимно й виглядало на те, що скоро піде сніг. Маленький хлопчик був дуже нещасний.

Миколай запитав його, чого той такий сумний. Хлопчик відповів: «Мої ноги не ходять, тому я ніколи не можу піти туди, куди хочу. Я ніколи не можу побачити усі ті чудові речі, які хотів би бачити. Тому я сумую». Тож Миколай хутко побіг додому. Хлопчик подумав, що той просто втік, – але ні, Миколай скоро повернувся. Він приніс чудового, великого червоного возика, якого щойно отримав на день народження. Він посадив хлопчика у возика та потягнув його на велику вулицю. Він покликав усіх маленьких та великих хлопців, що мешкали неподалік, та кожному з них дав грошика та печиво – матуся завжди клала йому до кишені щось таке миле. Тоді він сказав хлопцям, щоб вони завжди везли маленького жебрака, куди б він не забажав, і тягнули возика по черзі. Він пообіцяв, що як зможе, ще принесе їм грошиків та печива.

Вони пообіцяли і по черзі возили маленького жебрака, куди він хотів. Вони завжди брали його з собою, коли вирушали у якісь цікаві місця. Маленький хлопчик побачив та почув багато нового і завжди ставив безліч питань усім, кого зустрічав. Інколи якась добра людина брала його з собою та вчила чогось за книгами.

Маленький жебрак добре вивчився, а коли виріс, то став учителем. Люди зі всього світу приїздили до нього вчитись, бо він був дуже мудрий. А сам він ніколи не забував, що Миколай зробив для нього.

Малюнки Наталії Єщенко

 

Придбати книжку